Prodejní výstava Slané ženy

Všechny modelky na fotografiích jsou ženy nemocné cystickou fibrózou. Svou účastí v kalendáři dodávají odvahu ostatním pacientům a jejich blízkým a napomáhají šířit povědomí o CF. Slané ženy, které jsou i přes těžkou diagnózu a nedobré vyhlídky krásné a plné života a nadějí. Ženy, které vypadají stejně jako ty zdravé, jen je to stojí mnohem více úsilí.

Retrospektivní výstava fotografií z kalendáře Slané ženy.

Fotografové: Robert Vano, Tereza Z Davle, Bohouš Pospíšil.

Pokud máte zájem o některou z vystavených fotografií neváhejte kontaktovat

Markétu Mikšíkovou na emailu miksikova@klubcf.cz, nebo na telefonním čísle:(+420) 773 133 356. 

Minimální cena jedné fotografie je 2000,- Kč.

Za nákup fotografie Vám vystavíme potvrzení o přijetí daru, které můžete dále použít ve svém daňovém přiznání.

Převzetí fotografie je možné po ukončení výstavy.

Nemocné cystickou fibrózou můžete podpořit také nákupem nového kalendáře.

ESHOP - Koupit Slaný kalendář 2022

Protože o cystické fibróze se stále nejvíce mluví jako o nemoci slaných dětí. Tyto dospělé nemocné ženy chtějí světu ukázat, že ze slaných dětí vyrostou slaní dospělí.  Ženy, které se perou s nepřízní osudu a snaží se žít život stejně, jako ostatní.

Cystická fibróza je vzácné onemocnění, které ač není na první pohled patrné, významně ovlivňuje životy nemocných i jejich blízkých. CF se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně způsobují poškození plic. V dýchacích cestách se nemocným tvoří hustý hlen, ve kterém se dobře usídlují bakterie. Stěžejním pilířem léčby je udržet dýchací cesty čisté pomocí inhalací a rehabilitací.

CF má jedno ze 4 500 narozených dětí. Každý rok se v České republice narodí 15–20 dětí s CF. Každý zhruba 34. člověk v české populaci je zdravým nosičem mutace genu pro CF. Pravděpodobnost, že se potkají dva zdraví nosiči, je u každého 1 100. páru. Riziko narození dítěte s CF je u každého takového těhotenství 25%.