just breathe project banner

JUST BREATHE PROJECT

Kanadský fotograf Ian Ross Pettigrrew, sám diagnostikovaný s mírnější formou s CF v 38 letech, oslovil americké dospělé nemocné s CF, procestoval Kanadu a vytvořil knihu fotografií a příběhů 92 dospělých nemocných s cystickou fibrózou. Jedním z hlavních účelů je upozornit Američany a Kanaďany na možnost zapsat se na dárcovskou listinu orgánů.

 
salty girls projekt sirokouhly

SALTY GIRLS PROJECT

Salty girls jsou pokračováním a dalším stupněm projetku JUST BREATHE: Dospělí nemocní s cystickou fibrózou. Projekt Salty girls původně vznikl jen jako vtip, ale ve světe vzbudil velký ohlas. Většina žen je ve věku mezi 20-40 roky. Do projektu se už zapojilo více než 60 žen s cystickou fibrózou.

 

Brandon 22 let, oboustranná transplantace plic

Cystickou fibrózu u mě diagnostikovali v jednom roce. Na začátku roku 2010 se moje zdraví natolik zhoršilo, že jsem musel začít žít s kyslíkem a byl jsem zapsán na transplantační listinu. Podstoupil jsem oboustrannou transplantaci plic ještě toho roku, to mě bylo 19 let. Bez tranpslantace bych nepřežil.

Vyrůstat a žít s cystickou fibrózou bylo těžký a drsný. Během dospívání jsem byl naštvaný a nenáviděl jsem, že mám chorobu, která mě pořád způsobovala zdravotní problémy a nemoci. Nesnášel jsem, že jsem pořád musel provádět všechnu léčbu a rehabilitaci a neustále dávat pozor na moje zdraví.

Během puberty jsem měl plno momentů, kdy jsem byl na dně, plněj nenávisti a s depresema. Ale s pomocí mé rodiny a pozitivní podpory a pomoci od přátel se ty opravdu těžké časy daly snášet snáze a veseleji.

Ze zkušeností s vyrůstáním s cystickou fibrózou a podstoupením dvojité transplantace plic jsem se naučil, že člověk nemůže kontrolovat všechny nečekané události, co v životě nastanou. Život už je takový. Nejlepší, co můžete udělat během špatných období, je snažit se zůstat pozitivní,pokusit se smát a brát to s humorem. Vždycky zůstaňte pozitivní a pamatujte si, že věci se můžou vždycky zlepšit. Važte si každé dobré chvíle a krásy života samotného. Brandon 22

 

Sponzoři a partneři

NADACE ČEZ
NADACE ČEZ
NADACE ČEZ
Více...
MYLAN
MYLAN
MYLAN
Více...
PROFI CREDIT
PROFI CREDIT
PROFI CREDIT
Více...
ŽIVOT DĚTEM
ŽIVOT DĚTEM
ŽIVOT DĚTEM
Více...
P3 Logistic Parks
P3 Logistic Parks
P3 Logistic Parks
Více...
facebook_page_plugin