just breathe project banner

JUST BREATHE PROJECT

Kanadský fotograf Ian Ross Pettigrrew, sám diagnostikovaný s mírnější formou s CF v 38 letech, oslovil americké dospělé nemocné s CF, procestoval Kanadu a vytvořil knihu fotografií a příběhů 92 dospělých nemocných s cystickou fibrózou. Jedním z hlavních účelů je upozornit Američany a Kanaďany na možnost zapsat se na dárcovskou listinu orgánů.

 
salty girls projekt sirokouhly

SALTY GIRLS PROJECT

Salty girls jsou pokračováním a dalším stupněm projetku JUST BREATHE: Dospělí nemocní s cystickou fibrózou. Projekt Salty girls původně vznikl jen jako vtip, ale ve světe vzbudil velký ohlas. Většina žen je ve věku mezi 20-40 roky. Do projektu se už zapojilo více než 60 žen s cystickou fibrózou.

 

James 34 let s CF

Nové plíce. Nový život.

Cystickou fibrózu mě diagnostikovali v pátém měsíci po narození a ve 23 letech se přidal diabetes 1. typu. Ať už šlo o menší plicní infekce, nebo o život ohrožující zápaly plic, nemocniční prostředí mě nebylo cizí. V době, kdy jsem už potřeboval dvojitou transplantaci plic jsem v nemocnici trávil už dlouhou dobu a stále trval na tom, že můžu dál tvrdě bojovat a zlepšit ještě plicní funkce. Řekl jsem "ne" transplantační listině a  nadále až obscedantně cvičil v mém nemocničním pokoji, jako by to byla moje privátní tělocvična. Dostal jsem zápal plic, na plicích jsem měl pro CF pacienty zabijáckou bakterii Burkholderia cepacia a nově zjištěný diabetes...

s váhou jsem klesnul na 51 kg, plicní funkce jsem měl 13% a rychle padaly dolů. V hlavě jsem to vzdal, a hodil do ringu bílý ručník, doslova připraven usnout a už se nikdy neprobudit. Obklopen rodinou, podepsal jsem žádost na transplantační listinu. O pět dní později jsem měl telefonát, že pro mě mají plíce od vhodného dárce.

Nové plíce. Nový život.

Po transplantaci jsem pokračoval v aktivním životě a zdravém životním stylu. Zkoušel jsem nové věci o kterých jsem vždycky snil, ale nedostal jsem šanci je uskutečnit kvůli CF. Absolvoval jsem výcvik bojových umění, vyhrál jsem trofeje a medaile. Vdycky jsem snil o jízdě na motorce Harley Davidson a jednu teď vlastním. Také se zúčastňuji kulturistických soutěží.

Dvojitá transplantace plic mě dala druhou  šanci vážit si života a toho co nabízí. Zamiloval jsem se do úžasné dívky, která se o mě stará, začal jsem novou kariéru jako osobní trenér a dokonce jsem se setkal s Arnoldem Schwarzeneggerem před vystoupením na mé první soutěži v kulturistice. Jsem extrémně vděčný, že jsem mohl podstoupit transplantaci a pokračovat tak žít život naplno.
James 34

Sponzoři a partneři

NADACE ČEZ
NADACE ČEZ
NADACE ČEZ
Více...
MYLAN
MYLAN
MYLAN
Více...
PROFI CREDIT
PROFI CREDIT
PROFI CREDIT
Více...
ŽIVOT DĚTEM
ŽIVOT DĚTEM
ŽIVOT DĚTEM
Více...
P3 Logistic Parks
P3 Logistic Parks
P3 Logistic Parks
Více...
facebook_page_plugin