Níže si na několika obrázcích můžete prohlédnout vývoj Covid 19 u CF pacientů, jak ho prezentuje Evropská společnost pro CF (ECSF).

covid-cf-1.jpg

covid-cf-2.jpg

covid-cf-3.jpg

covid-cf-4.jpg

 

covid cf 1

Máme pro Vás nové informace aktualizované k 13. 10. 2020

Požádali jsme jednotlivá CF centra o aktuální informace. Situace se samozřejmě mění velmi rychle, ale zde přinášíme informace od Vašich lékařů, kteří se ozvali. Informace budeme doplňovat tak, jak se k nám dostanou. Předesíláme, že zítra již může být situace jiná, proto budeme sledovat průběh mimořádných opatření a o novinkách se dozvíte.

Důležité aktuální upozornění:

V současné mimořádné situaci, kdy se potýkáme s koronavirovou pandemií, mohou mnozí rodiče či nemocní zažívat úzkost a obavy, s nimiž si nevědí rady. Jsme připraveni Vám pomoci  v rámci  naší nové služby psychologického poradenství a krizové intervence.

Více informací o službě najdete ZDE.

Konzultace jsou nyní možné pouze prostřednictvím telefonu nebo skype.

ZDE jsou ke stažení Informace z Ministerstva Zdravotnictví pro pacienty s chronickým onemocněním nebo pacienty podrobující se imunosupresivní léčbě.

Pokud pracujete a sami se staráte o dítě/děti a kvůli současné situaci s epidemií Covid-19 se dostáváte do finanční tísně např. kvůli zvýšeným nákladům na hlídání dětí, tak můžete v nadaci AGROFERT podat ve zrychleném řízení žádost o příspěvek z Fondu pro rodiče samoživitele v nouzi.

Aktualizováno 18.3.
Kancelář Klubu CF je s ohledem na koronavirovou pandemii v provozu v omezeném režimu. Každý den je v přítomna Edita Schwarzová PO-ČT 7-12 h, PÁ 8-12 h. Ostatní zaměstnanci jsou k dispozici na e-mailu a telefonu kdykoliv. Jednotlivé kontakty naleznete ZDE.

Pokud byste potřebovali dojít nakoupit, vyvenčit psa, či cokoliv dalšího, můžete se zapojit do vytvořené skupiny na facebooku s názvem „Dobrovolníci pro lidi ohrožené koronavirem“ https://www.facebook.com/groups/232453797936347/?fref=nf.

Pokud byste potřebovali pomoci se školními úkoly či výukou pro vaše děti, můžete se spojit s Terezou Hynkovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  tel. 736 106 063), která je studentkou Pedagogické fakulty UK. Ráda se s Vámi domluví na individuální formě pomoci.

Paní Vaisová nabízí šité roušky. Pokud byste o ně měli zájem, můžete ji kontaktovat buď e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms zprávou na tel. 603 520 354.

Předání je možné pouze osobně v Praze na Pankráci.

Přes nově vzniklou platformu www.damerousky.cz je možné najít dodavatele roušek zdarma ve vašem okolí, zadat požadavek a domluvit se na převzetí.

ZDE si můžete přečíst vyjádření Klubu CF a Pracovní skupiny pro CF ke koronaviru COVID-19.

OBECNÁ DOPORUČENÍ PRO CF, KTERÁ MOHOU SNÍŽIT RIZIKO INFEKCE U VÁS A STEJNĚ TAK MOHOU OCHRÁNIT OSTATNÍ.

Ke stažení ZDE.

facebook_page_plugin