Z počátku pošmurná sobota 28.9.2019 na svátek SV. Václava se vyjasnila a 1.ročník charitativního běhu Kollmorgen Modřice mohl na pomoc pacientům s CF, odstartovat.

Pro závodníky byly připravené 3 trati ( 4,6,10 km) a pro ty nejmenší 100 m běžecká rovinka.

Děti si mohly užít dětský den se spoustou zábavných stanovišť a doprovodného programu. Plnily 8 úkolů, jezdily na koních, skákaly na hradu a k tomu ještě všichni dostaly krásné dárky.

Závodu se zúčastnilo přes 150 běžců a více než 50 dětí.

Vybíralo se na nákup účinného přístroje na odlehčení dýchacích cest s názvem Simkeox pro CF Centrum dětského oddělení Fakultní nemocnice Brno - Bohunice. Pořadatel akce společnost Kollmorgen věnovala krásných 50 000,- Kč! Výtěžek z akce bude ještě doplněn o vybranou částku ze startovného, dobrovolných příspěvků do zapečetěných kasiček a prodeje věcí.

Nikdo nebyl vítěz ani poražený. Všichni udělali maximum pro dobrou věc. A za to patří velký poděkování především hlavnímu organizátorovi běhu, společnosti Kollmorgen, všem sponzorům, kamarádům, hasičům, učitelům ze ZŠ Modřice, všem kteří se starali abychom měli, co jíst a pít, a také těm, kteří svým během přišli pacienty s CF podpořit.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

 

facebook_page_plugin