„Slané ženy“ spojily síly se známými osobnostmi a společně nafotili charitativní kalendář, který pomáhá nemocným cystickou fibrózou. Celý výtěžek z prodeje jde na podporu nemocným.

Klub CF vydává od roku 2014 charitativní kalendář Slané ženy. Všechny focené dámy jsou pacientky trpící touto nevyléčitelnou nemocí. V kalendáři na rok 2020 se poprvé objeví také patron organizace herec Ivan Trojan a jeho žena Klára Trojanová. Společně se slanými ženami se v kalendáři vystřídají i další hvězdy Dejvického divadla: Lenka Krobotová, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Václav Neužil a Tomáš Jeřábek. Fotograf Bohouš Pospíšil vytvořil fotografie, které mají veřejnosti s nadsázkou přiblížit, s jakými nástrahami se nemocní cystickou fibrózou dennodenně potýkají. Námět a produkci kalendáře laskavě zaštítila agentura Elite Solutions CZ.

Koupí kalendáře podpoříte činnost pacientské organizace Klubu CF, která od roku 1992 pomáhá takto nemocným v ČR. Pacientům a jejich rodinám poskytuje zdravotní, sociální a psychologické poradenství. S pomocí sponzorů přispívá finančně i materiálně a dlouhodobě hájí zájmy nemocných.

Prodej kalendáře na rok 2020 se spustí 1. 10. 2019 na e-shopu Klubu CF https://eshop.klubcf.cz. Všichni zainteresovaní pracují bez nároku na honorář, a tak je tento projekt unikátní i tím, že 100 % z prodejní ceny kalendáře (300 Kč) jde skutečně na dobrou věc. Kalendář v Praze v polovině října pokřtí kmotra projektu Klára Trojanová s dalšími osobnostmi, které se v kalendáři fotily společně se slanými ženami. Uskuteční se rovněž tradiční aukce fotografií z kalendáře a její výtěžek bude též použit na pomoc nemocným cystickou fibrózou. Výstavy fotografií z kalendáře budou v průběhu roku 2020 putovat po řadě míst České republiky, bližší informace najdete na webu či FB Klubu nemocných cystickou fibrózou.

facebook_page_plugin