Kalendář Slané ženy pomáhá nemocným CF

Proč Slané ženy?

O cystické fibróze se mluví jako o nemoci slaných dětí. Tyto dospělé nemocné ženy chtějí světu ukázat, že ze slaných dětí vyrostou slaní dospělí. V jejich případě slané ženy, které jsou i přes těžkou diagnózu a nedobré vyhlídky krásné a plné života a nadějí. Ženy, které vypadají stejně jako ty zdravé, jen je to stojí mnohem více úsilí. Ženy, které se perou s nepřízní osudu a snaží se žít život stejně, jako ostatní.
Všechny modelky v kalendáři jsou ženy nemocné CF. Svou účastí v kalendáři dodávají odvahu ostatním pacientům a jejich blízkým. Napomáhají šířit povědomí o cystické fibróze a také se fotí bez nároku na honorář. My jim za to velmi děkujeme!
Objednávat u nás mohou jednotlivci i firmy. Nabízíme tisk firemního loga na prodlouženou zadní stranu kalendáře, který se pak hodí jako hezký dárek s charitativním podtónem pro obchodní partnery.
Pokud se chcete stát slanou ženou, máte zájem o výrobu firemních kalendářů, rádi byste uspořádali výstavu fotografií z kalendáře, nebo máte jiné dotazy, kontaktujte produkční kalendáře na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slané ženy 2020

Slané ženy

V roce 2019 jsme stejně jako v minulých letech vystavovali fotografie z kalendáře Slané ženy 2019 a to v kavárně Lucerna, během charitativního basketbalového utkání Za lepší nádech, v Liberci či Oseku.

Při tvorbě kalendáře na rok 2020 jsme udělali krok do neznáma a svěřili se do rukou agentury Elite Solutions. Pánové pro nás připravili scénář, ve kterém se na fotografiích objevují také herci Dejvického divadla. Produkčně i časově byla tvorba nového kalendáře zatím nejnáročnější. Fotoaparátu se pro tentokrát ujal Bohouš Pospíšil. Výsledkem jsme byli nadšení.

Na podzim jsme uspořádali obvyklý křest kalendáře v Praze. Moderování večera se skvěle ujali dva dospělí pacienti, samozřejmě ve vší hygienicko-epidemiologické bezpečnosti. Panovala výborná atmosféra, kterou jen podtrhlo vystoupení kapely Bílá nemoc v závěru večera. Fotografie z kalendáře se nám povedlo vydražit za 350.000,- Kč.

Kalendář jsme pokřtili i v Brně, kde jsme prvně zkusili také dražit, a i tento večer nám vyrazil dech. Komornější vernisáž k výstavě fotografií jsme pak ve spolupráci s našimi partnery uspořádali i v Pardubicích a v Liberci.

 

Slané ženy 2019

anna i small 1V prodeji od října 2018!
Vytvořit kalendář není jen tak, první plány na nový ročník vznikají už na podzim předchozího roku. Vždy se bavíme o tom, kam dál můžeme projekt posunout a zjišťujeme, jaké máme možnosti. Po novém roce se tradičně sejdeme nad dobrou kávou (Robert s Markétou a Simonou) a řešíme konkrétní termíny a místo k focení. Není to tak úplně jednoduché, když vezmete v úvahu, že se modelky mezi sebou nesmějí potkat. Musíme vše organizovat podle jasného časového harmonogramu, navíc s ohledem na bakteriální kolonizace našich dam. Letos jsme měli obrovské štěstí, díky velkorysosti majitelů Pyramidy Průhonice jsme nakonec fotili v jejich soukromé sbírce historických vozidel. Vozy nás naprosto oslnily a od začátku bylo jasné, že takovou krásu nemůžeme fotit černobíle. Velikou pomocí pro nás také byla možnost vybrat si a zapůjčit kostýmy ve fundusu České televize. Jako v loňských letech dámy líčila Martina Borecká tentokrát již pod záštitou Czech Make-up House. Samotné focení probíhalo v květnu a následující letní měsíce již pracuje grafické Studio Najbrt na definitivní podobě kalendáře. My na vše bedlivě dohlížíme, aktualizujeme texty, komentujeme atd. S obrovským potěšením také musíme poděkovat firmám Antalis za poskytnutí papíru na kalendáře a Uniprint za jeho tisk. Prohlédněte si pár fotek ze zákulisí a těšte se s námi na říjen, kdy bude kalendář k dispozici na našem eshopu
Fotky ze zákulisí odkaz..

 Slané ženy 2018

Inspirací pro kalendář byla noblesa a elegance 20. let 20. století. Kalendář opět fotil Robert Vano bez nároku na honorář. Fotili jsme v hotelu Courtyard by Marriott v Praze. Tento ročník byl prozatím nejúspěšnější, vyprodali jsme přes 1200ks kalendáře (klasický i firemní verze) a aukcí fotografií jsme získali 282 000,- Kč.
Výstavy fotografií z kalendáře jste mohli vidět například v pražské Kavárně Lucerna, či brněnské Vinné galerii.
Fotografie z kalendáře odkaz

Slané ženy 2017

Rozhodli jsme se, že tradice kalendáře prostě nemůže s odchodem Kamily skončit. Tento rok byl první, který s námi fotil Robert Vano. Fotili jsme v hotelu Corinthia Prague. V rámci slavnostního křtu kalendáře jsme prvně pořádali také aukci několika fotografií. Tento večer jsme pro potřeby CF pacientů získali 140 000,- Kč.
Ročník 2017 je z celého srdce věnovaný zesnulé Kamile Eliášové.
Fotografie z kalendáře odkaz

Slané ženy 2015

Fotografy tohoto ročníku se stali Tereza z Davle, Alžběta Jungrová, Katarina Kollárová, Lucie Vysloužilová, Veronika Brunová, Petra Klačková a titulní snímek představující hlavní iniciátorku projektu nafotil Tomáš Třeštík.
Fotografie z kalendáře odkaz

Kalendář Slané ženy 2014

Ve spolupráci s fotografkou Terezou z Davle vznikl projekt charitativního kalendáře s výtěžkem pro nemocné cystickou fibrózou. Z prostředí vlastního obývacího pokoje jej celý vymyslela a následně vyprodukovala Kamila Eliášová, dospělá pacientka s cystickou fibrózou. Úmyslem bylo od začátku zviditelnit problematiku dospělých pacientů a zároveň získat finanční prostředky na podporu nemocných cystickou fibrózou.
Fotografie z kalendáře odkaz

facebook_page_plugin