Zapůjčení přístrojů a pomůcek

Klub musí při zapůjčování všech věcí jednat v souladu s hygienickými omezeními způsobenými riziky přenosu bakterií specifických pro CF (pseudomonas aeruginosa, burkholderia cepacia).

Veškeré přístroje a pomůcky zapůjčujeme pouze řádným členům Klubu CF. Členové si za zaslanou pomůcku hradí poštovné na své náklady.

1. KYSLÍKOVÝ KONCENTRÁTOR (KK)

Zapůjčujeme stacionární KK (použití doma), přenosný KK (provoz možný na dobíjecí baterie, vhodný při pohybu venku a cestování).

Koncentrátory zapůjčujeme pouze členům nemocných CF na základě potvrzení od lékaře.

Doba zápůjčky je dle potřeby. Možné zapůjčit oba typy jednomu členovi.

2. INHALÁTOR PARI SINUS

Zapůjčujeme inhalátor bez hadic a nebulizátoru (příslušenství používá člen vlastní) nebo inhalátor s hadicemi a nebulizátorem (hadice a nebulizátor vrátí člen nové, originálně zabalené nejpozději v den vrácení inhalátoru).

Doba zápůjčky: max. 2 měsíce

Inhalátor PARI SINUS potřebují nemocní CF jen výjimečně, ne všem inhalace s tímto přístrojem vyhovuje. Pari Sinus proto zapůjčujeme i na vyzkoušení. Důležitá konzultace s lékařem.

3. INHALÁTOR PARI BOY, PARI MASTER, PARI EFLOW RAPID, odsávačka MINI aspir T, OXYMETR

V případě rozbití zapůjčujeme inhalátory (bez hadic a nebulizátorů) členům Klubu CF.

Doba zápůjčky: max. 2 měsíce (ev.do doby opravy pacientova přístroje)

4. NEBULIZÁTOR, flutter, acapella choice

V případě rozbití nebo rozvaření pomůcek, může Klub CF poskytnout nové. Člen je vrátí nové, nepoužité, které si mezi tím objedná, nejpozději do 2 měsíců.

5. CÉVKY CH 06, CH 08 na odsávání

Nárok na cévky je od pojišťovny 1krát za 2 měsíce na základě žádanky od lékaře. Pokud je nemocný potřebuje dříve, Klub CF poskytne balík nepoužitých cévek. Nemocný do 2 měsíců vrátí nový nepoužitý balík, který získal mezitím od pojišťovny.

6. SIMEOX

Přístroj Simeox slouží k aktivaci hlenu především v dolní části plic. Hlen je pomocí speciálního signálu přeměněn do kapalnější formy, mobilizován a vypuzován ven. Léčba probíhá prostřednictvím jednotlivých terapií s fyzioterapeutem. Simeox je určen primárně pro pacienty s cystickou fibrózou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) , astmatem a bronchiektáziemi.

Přístroj zapůjčujeme na dobu 1 měsíce. Je nutné předchozí řádné proškolení fyzioterapeutem. Při vypůjčení přístroje požadujeme potvrzení od fyzioterapeuta o proškolení v řádu nejméně 5 cyklů. Při špatné technice inhalace je práce s tímto přístrojem neúčinná.

Při výpůjčce poskytujeme filtr s 10ti či 25ti cykly. Tento filtr nemusí člen Klubu CF vracet.

Výpůjčky vyřizuje:

Ing. Edita Schwarzová (administrativní pracovnice)

Klub nemocných cystickou fibrózou, Kudrnova 22/95, 150 00 Praha 5

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.:774 088 697

facebook_page_plugin