Patroni a ambasadoři klubu

Patroni Klubu CF

„Podobně jako není na první pohled vidět onemocnění cystickou fibrózou, je často neviditelná i práce lidí, kteří pacientům a jejich rodinám pomáhají. Za dobu naší mnohaleté spolupráce jsem se ale sám přesvědčil, jak je tato činnost náročná a jak velký přínos pro nemocné má.“ 

Ivan Trojan 

Ivan a Klára Trojanovi

Ivan Trojan a jeho rodina nám pomáhají a podporují naše aktivity již 16 let. Od roku 2008 je Ivan Trojan oficiálním patronem Klubu CF. Klára Trojanová se v roce 2013 stala patronkou kalendáře Slané ženy.

Pomoci Trojanových si nesmírně vážíme, protože vidíme jejich upřímný zájem a snahu nezištně pomáhat. Ivan sám inicioval několik aktivit, které velmi pomohly jak v oblasti šíření osvěty, tak získání finančních prostředků. Mezi nejvýznamnějšími aktivitami uveďme již tři spoty, které měly prostor v televizním vysílání, spolupráci s filmem Anděl Páně 2, audioknihu Nadýchané pohádky, benefiční basketbalové utkání Za lepší nádech a spolupráci s celým Dejvickým divadlem.

 

Ambasadoři Klubu CF

 

Herbert Slavík 

Herbert Slavík stál za fotoaparátem Slaného kalendáře 2022. Společně jsme vytvořili nový koncept kalendáře, ve kterém budeme ukazovat nejen ženy, ale i muže s cystickou fibrózou. Herbert Slavík na křtu kalendáře v říjnu 2021 řekl, že mu bylo ctí a potěšením poznat všechny pacienty focené do kalendáře a že chce i nadále pomáhat a podarovat Klub CF. 

 

Pavel Zuna 

Pavel Zuna pro nás již 15 let moderuje Benefiční aukce dětských obrázků a uměleckých děl, které organizujeme vždy jednou za dva roky. Od roku 2019 nám tuto akci nejen moderuje, ale společně s přítelkyní Danou Dvořáčkovou se aktivně podílejí i na její organizaci.

 

Dejvické divadlo 

Jako jednu ze čtyř organizací, které pravidelně podporuje, si nás vybralo i Dejvické divadlo. Herci z DD se zapojili do focení kalendáře Slané ženy 2020. A co víc, pomohli natočit úžasný spot Naše nemoc není vidět, kterým chceme vzkázat ohromné díky všem, kteří nám pomáhají na naší cestě v boji s cystickou fibrózou! 

 

David Vencl

Freediver, držitel světového rekordu v plavání na nádech pod ledem; kromě závodního freedivingu se věnuje i lektorování v oblasti free-divingu, dechové terapie, chladové terapie a biohackingu. 

„Zatímco pro nás je dech samozřejmostí, jsou mezi námi někteří, kteří mnohdy o svůj dech bojují. Já také každý nádech počítám, a proto mi dává smysl propojit se právě s Klubem CF. Pomáhám šířit osvětu o této nemoci a velmi mě těší, pokud se díky tomu naskytne možnost pomoci i finančně.“ 

 

Martina Olivová 

Magic Hill, jednatelka 

„Od roku 2010, kdy jsem se já osobně potkala s touto nemocí poté, co byla diagnostikována mému synovi, se snažím podporovat Klub nemocných cystickou fibrózou. Jejich činnost a úsilí považuji za naprosto klíčové pro rodiny nemocných, a to nejen proto, že nemocní na první pohled vypadají zdravě a pomoc se tak pro ně mnohdy hledá obtížněji, ale také proto, že ze své osobní zkušenosti vím, že s nemocí se lépe žije, pokud na ni člověk není sám.“ 

 

Květa Benediktová 

Za lepší nádech, organizátorka projektu 

„Pracovala jsem v Institutu sportovního lékařství a na Rehabilitační klinice Fakultní nemocnice Motol. V práci jsem pečovala i o pacienty s cystickou fibrózou, kteří byli po transplantaci plic. Když prvorozené dceři zjistili CF, velmi dobře jsme věděli, jakou výzvu před sebou máme. Od počátku jsem přemýšlela, jak mohu pomoci. Jelikož jsem od mládí hrála závodně basketbal, byla sportovní událost spojená s basketbalem celkem jednoznačná. V roce 2019 jsem uspořádala první ročník internetové aukce a benefičního basketbalového zápasu Hrajeme za lepší nádech.“

 

Jakub Chalupný

Pokoř Everest na Lovoši, organizátor projektu

„Moje zdolané výškové metry finančně podpoří nemocné cystickou fibrózou. Z vybraných prostředků Klub CF poskytne dětem i dospělým s touto závažnou nemocí finanční či materiální pomoc související s léčbou.“

Proč vlastně Everesting? Tak, jak se nemůže zdravý člověk nadechnout na vrcholu Everestu, tak lidé s cystickou fibrózou bojují s dechem každý den.

 

Michaela Žemličková

Michaela Žemličková jako jedna z mála autorek na světě a jediná v Evropě a České republice kreslí obrazy ojedinělou technikou – černou tuží na bílý podklad, či bílou tuží na černý podklad – „jedním tahem“. Její dílo vyniká nadčasovou elegantní kresbou, jemnou čistou linií, kombinací černé a bílé a také famózně provedenými křivkami. Její styl, pojetí, témata i zpracování jsou zcela výjimečné. Nejen u nás, ale i v Evropě a na celém světě.

„Snažím se za použití co nejméně výrazových prostředků a uměleckou zkratkou vyjádřit myšlenku a obsah, což je někdy složité, ale pro mě velkou výzvou.“

https://www.zemlickova.art

 

MUDr. Lucia Mansfeldová

Organizátorka slavnostního koncertu Spirála perel.

Specialistka v oboru estetické dermatologie. Absolvovala řadu stáží a odborných kongresů na mezinárodní úrovni. Dlouhodobě podporuje Klub CF. Podílela se na financování rekonstrukce Klubu CF a v roce 2022 pro klub CF uspořádala slavnostní galakoncert k evropskému dni CF a 30. výročí založení Klubu CF.

 

Děkujeme našim patronům a ambasadorům!