SPIRÁLA PEREL – slavnostní koncert k 30. výročí Klubu cystické fibrózy

 

V pondělí 21. listopadu 2022 v pražském Divadle Lucie Bílé se uskuteční slavnostní koncert k 30. výročí Klubu CF.

Součástí programu bude například také vystoupení herečky Kateřiny Marie Fialové, úžasného dívčího tria Ladybirds, dále nás čeká ukázka z tanečního představení AIRE (Vzduch) flamencové skupiny Cía flamenca Virginia Delgado, známé tanečnice a choreografky flamenca z Madridu dlouhodobě působící v Praze nebo Eduarda Zubáka, tanečníka známého mimo jiné i ze soutěže “Když hvězdy tančí”, který vystoupí v doprovodu jeho syna kytaristy Filipa Zubáka.

Představení uzavře strhující koncert nejlepších umělců jazz-flamencové scény Čech, Slovenska, Španělska a Rakouska. Zaznějí i skladby fenomenálního kytaristy Vincente Amiga, který je v současné době, po odchodu génia Paco de Lucía, nejlepším jazz flamencovým kytaristou na světě v aranžmá výjimečného jazz flamenkového kytaristy Flaco de Nerja působícího ve Vídni, a to za doprovodu autentického zpěvu uznávaného španělského umělce Roberta Lorenteho z Madridu.

Dále se můžeme těšit na další úžasné hudebníky jako jsou kytarista Morenito de Triana, pianista Vašek Greif, perkusionista Michael Cába, flétnista Pavel Křižovenský či houslista Cyril Kubiš, Eddy Portella perkuse a zpěv a španělská zpěvačka Carmen Sista.

V předsálí budete mít možnost zhlédnout unikátní výstavu fotografií z kalendáře Slané ženy. Také bude možnost na místě zakoupit aktuální kalendář na rok 2023, knihu s příběhy pacientů s CF nebo audioknihu Nadýchané pohádky.

Zakoupením vstupenky přispějete na spolek Klub nemocných cystickou fibrózou, který sdružuje a podporuje děti i dospělé s tímto závažným onemocněním.
Ze srdce děkujeme!
Lucia Anroni Mansfeldová, organizátorka slavnostního koncertu
Simona Zábranská, ředitelka Klubu nemocných Cystickou fibrózou v ČR