Větrníkový den 2023

Na 21. listopad každoročně připadá Evropský den pro cystickou fibrózu. My tento den slavíme VĚTRNÍKOVÝ DEN! Cystická fibróza významně postihuje plíce a dýchací cesty. Větrník je tedy symbolický, protože pro mnoho nemocných cystickou fibrózou může být i taková obyčejná věc jako rozfoukání papírového větrníku, obrovský problém.

POMOCI MŮŽETE I VY!

  1. Vyrábějte, sdílejte fotky větrníků spolu s níže uvedenými informacemi o tom, co je cystická fibróza.                               Cystická fibróza je vzácné a nevyléčitelné onemocnění. Je to onemocnění, které postihuje zejména dýchací a trávicí systém, ale komplikacemi je i diabetes, osteoporóza a neplodnost. Nemocní potřebují po celý život intenzivní léčbu, která zahrnuje každodenní inhalace a rehabilitace. Pacienti se bez fyzické a především i psychické pomoci druhých neobejdou.
  2. Přidejte hashtag #vetrnikovyden.
  3. Označte nás na Facebooku nebo Instagramu.
  4. Přispějte pacientům s CF. Finanční podporu můžete zaslat zde.

 

Můžete nám poslat fotky vyrobených větrníků. My je budeme sdílet na našich sítích. Zasláním fotografie souhlasí její odesilatel s dalším zveřejněním této fotografie, společně s doplňujícími informacemi, které odesílatel společně s předmětnou fotografií Klubu nemocných cystickou fibrózou poskytne (tedy souhlasí s dalším zveřejněním, i pokud budou na fotografiích osoby). Zveřejnění bude probíhat zejména na sociálních sítích, webu Klubu nemocných cystickou fibrózou apod., za účelem propagace Větrníkového dne a činnosti Klubu nemocných cystickou fibrózou. Podrobnější informace o zpracovávání osobních údajů naleznete v Informace o zpracování osobních údajů.