Větrníkový den 2021

V listopadu nás opět čekají oslavy Evropského dne pro CF, tento den připadá na 21.11.2021.

Klub CF tento den tradičně slaví tzv. Větrníkový den, protože pro nemocné CF může být i taková věc jako rozfoukání obyčejného papírového větrníku veliký problém.

Cystická fibróza není na první pohled vidět, přesto významně ovlivňuje život pacientů i jejich blízkých.

  • 700 pacientů v ČR
  • každý rok se v ČR narodí 15-20 dětí s CF
  • pouze polovina nemocných se dožije 38 let

Klub CF je pacientská organizace, která pomáhá nemocným i jejich blízkým v celé ČR. Zapojením se do Větrníkového dne pomůžete šířit osvětu o tomto onemocnění a pokud přispějete finančně, pomůžete tak i nemocným cystickou fibrózou.

Připojte se k Větrníkovému dni u Vás ve škole, školce, v práci, doma, zkrátka všude tam, kde je dobrá vůle pomáhat nemocným CF. Vyzývejte ostatní k podpoře klubucf.cz například nákupem nového kalendáře, nebo přispěním na darujme.cz

Vyrábějte větrníky z papíru, malujte je na kamínky, upečte je, vymodelujte, cokoli Vás napadne.

Hlavně nám je všechny vyfoťte a sdílejte je s ostatními. Vyjádříte tak podporu nemocným CF.

vetrnikovyden@klubcf.cz

 

S větrníkem v listopadu, hoďte kámen na hromadu!

Pojďme se do toho pořádně opřít. Namalujte na kámen větrník, nebo jiný symbol, který má souvislost s cystickou fibrózou. Napište na něj klubcf.cz, případně také #vetrnikovyden.

Kámen odneste ven a položte jej na viditelné místo, aby jej mohl najít někdo jiný. Dejme tak někomu dalšímu na vědomí, že existuje onemocnění cystická fibróza. Pomozme tomu, aby nemoc, která na první pohled vidět není, pro veřejnost vidět byla.