Slaný kalendář 2022

Charitativní kalendář na podporu nemocných cystickou fibrózou vyjde letos už po osmé!

Slaný kalendář 2022 – Naše nemoc není vidět

koupit kalendář

Za fotoaparátem kalendáře v tomto roce stál Herbert Slavík. Hledali jsme proto cestu, jak nejlépe znázornit nemocné cystickou fibrózou a přitom také zvolit téma, které bude pasovat k osobnosti pana fotografa.

Opustili jsme proto původní pojetí kalendáře Slané ženy. Přesto doufáme, že se Vám nový kalendář bude líbit tak jako nám.

V letošním roce jsme do kalendáře fotili 12 pacientů  – mužů i žen s cystickou fibrózou. Každý z nich se na fotografii věnuje svému oblíbenému sportu. Stejně jako špičkový sportovci, tak i lidé s cystickou fibrózou musí “trénovat“ několik hodin denně. Na rozdíl od nich není v sázce jejich kariéra a úspěch, ale to jak dlouho a jak kvalitně budou žít.

Cystická fibróza je vzácné onemocnění, které ač není na první pohled patrné, významně ovlivňuje životy nemocných i jejich blízkých. Proto v kalendáři naleznete údaje, které Vám pomohou lépe pochopit náročnost léčby tohoto onemocnění.

Naším cílem je ukázat, že ze slaných dětí vyrůstají dospělí, kteří chtějí prožít svůj život co nejvíce plnohodnotně navzdory této diagnóze.

Kalendář bude v prodeji od 8. října 2021 na našem eshopu.

Cena kalendáře je tentokrát na Vás.

  • Udělat 300 kroků je pro některé nemocné s CF vrcholový sport, kupte kalendář za 300 Kč a zlepšete jim o krůček jejich život.
  • Ujet 500 metrů na kole není pro pacienty s CF samozřejmostí, kupte kalendář za 500 Kč a rozjeďte pomoc s Klubem CF.
  • Odpálit 1000 míčků vyžaduje spoustu sil i od zdravého člověka, kupte kalendář za 1000 Kč a posuňte pacienty s CF na další metu.

Pomůžete nám také tím, že budete kalendář doporučovat a sdílet dál mezi své známé.

Naše nemoc není vidět, ale Vaše pomoc vidět bude!

koupit kalendář