Slaný kalendář

Již od roku 2014 Klub CF vydává charitativní kalendář. Jeho nákupem můžete podpořit projekty, kterými pomáháme nemocným cystickou fibrózou v celé České republice.

koupit kalendář 

V kalendáři naleznete fotografie dospělých pacientů s cystickou fibrózou. Děkujeme jim za odvahu sdílet svou nemoc, která ač není na první pohled patrná významně ovlivňuje životy nemocných a jejich blízkých.

Slaný kalendář 2023

LETÍME ZA SNY

V závislosti na aktuálním zdravotním stavu může být léčebný režim nemocných v mnoha směrech limitující. Některé aktivity nejsou z důvodu hygienického režimu nebo fyzické náročnosti vhodné nikdy. Dvanáct nemocných CF nám prozradilo svá přání, která nejsou vzhledem k jejich diagnóze reálná. Za pomoci umělců jsme se pokusili jejich přání splnit alespoň v tomto kalendáři.

 

Koupit kalendář

Umělci, kteří se na tvorbě kalendáře podíleli jsou: Milan Cais, Tomáš Císřovský, Eliška Podešvová, Anna Borovičková Ročková, Vhrsti, Marie König Dudziaková, Dita Stuchlíková, Alena Brunhilda Burneleit, Lukáš Fibrich, Artiom Pitușcan, Pavel Čech, Ivo Rafan Traxmandl, Gabriela Šmídová.

Všichni dospělí vyfocení v kalendáři jsou nemocní cystickou fibrózou. Cystická fibróza (CF) je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávicí systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot než děti zdravé. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. V České republice je diagnostikováno přes 700 nemocných, z nichž je 51 % dospělých.

Děkujeme:

FOTO: Jakub Koutný

Produkce: Alexandra Moussová, Edita Vizinová

Scénář a texty: Jan Javornický, Martin Šinkovský

Art Director: Jan Foltýn

Vizážistka: Dáša Kršková, Biorganica

Kostýmy: Edita Vizinová

Studio: YesPhoto, digifoto.cz

Papír: Antalis

Tisk: Uniprint