Dobrovolnictví

Práce dobrovolníků si velice vážíme. Na fungování Klubu CF se dodnes podílí řada aktivních rodičů, bez jejichž pomoci bychom my zaměstnanci nemohli zvládnout poskytování všech služeb a rozvíjení aktivit ve prospěch nemocných CF.

Pokud máte chuť být součástí našeho týmu, budeme rádi, pokud nám pomůžete s některými našimi činnostmi nebo se nám ozvete s vlastní představou o formě dobrovolnictví.

S čím nám můžete pomoct

Pomoc na informačním stánku

Nevadí vám mluvit s lidmi a povědět jim o nemocných s cystickou fibrózou? Na stáncích provádíme osvětovou činnost, prodáváme drobné předměty a dáváme možnost široké veřejnosti vyzkoušet si, jaké to je pohybovat se a běhat, když máte CF. Účastníme se festivalů, sportovních i kulturních akcí.

Dokážeš zajistit prostor?

Máte prostory, které byste nám mohli zapůjčit na setkání rodičů dětí s CF, semináře, členské schůze a další setkání? Prostory, ve kterých bychom mohli uskutečnit naši výstavu fotografií žen s CF Slané ženy? Budeme moc rádi, když nám nabídnete svoje prostory nebo nás podpoříte zajištěním cateringu.

Vyznáte se v grafice?

Jste grafik a nebo si jen rádi hrajete s grafikou? Chcete nám pomoci s letáčky, edukačními materiály, kampaněmi a vším, co vyžaduje tvůrčího ducha a šikovnost? Budeme moc rádi, když nám o sobě dáte vědět a my se na Vás budeme moci příležitostně obracet.

Umíte fotit nebo natáčet?

Jsi fotograf, nebo tvůrce videa? Ať už jsi profesionál, nebo amatér budeme moc rádi když nám pomůžeš zajistit obrazový materiál k naší propagaci. Účastníme se spousty zajímavých akcí (hudebních festivalů, sportovních i kulturních akcí) a o dobré fotografie a video je nouze.

Zvládáš cizí jazyky?

Umíš dobře anglicky, nebo jiným jazykem? Cystická fibróza se vyskytuje celosvětově, a proto o ní pravidelně vycházejí zajímavé zahraniční články. Ty bychom rádi šířili dál mezi nemocné CF a jejich rodiny. Když se u nás přihlásíte, příležitostně Vás poprosíme o pomoc s překladem.

Jsem muzikant, herec, moderátor, influencer?

Máte možnost o cystické fibróze promluvit veřejně, nebo nám jakkoliv pomoci s osvětou? Uvítáme jakoukoliv formu medializace a budeme moc rádi pokud nám pomůžete šířit informace o nemoci, našich projektech a akcích?

Jste sportovec?

Sportovat můžete v našem tričku a už tak o nás dávat vědět. Na naši podporu se pořádá několik sportovních akcí a podpořit nás můžete i koupí startovného, třeba již na legendární závod FyzioRun. Budeme také moc rádi, když nás přizvete na Vaši sportovní akci jako neziskového partnera!

Pomůžete s čímkoliv?

Máte svou představu o formě dobrovolnictví nebo Vám nevadí zapojit se do jakékoliv činnosti, s kterou bychom právě uvítali pomoct? Kontaktujte nás, budeme se těšit na spolupráci s Vámi.