Fyzioterapeutická edukační videa

Fyzioterapie je nedílnou součástí každodenního života nejen pacientů s CF, ale také jejich rodičů a v některých případech i širší rodiny. Jste to právě Vy, rodiče, kteří jste v samém prvopočátku konfrontováni s technikami inhalace a respirační fyzioterapie. Tyto techniky Vám většinou představujeme v rámci edukačních pobytů. Jsme si však plně vědomi toho, že v průběhu těchto krátkých hospitalizací jste zahlceni velkou spoustou nových informací, a proto pociťujeme potřebu Vám poskytnout místo, na které se v případě potřeby můžete obrátit. Na této stránce najdete videa týkající se techniky inhalace a dechového cvičení s dětmi v novorozeneckém a kojeneckém věku.

Přestože je ve spoustě domácností fyzioterapie již zautomatizovanou rutinou následující po pravidelné inhalaci, domníváme se, že videa týkající se techniky inhalace u starších dětí, cvičení s nádechovými a výdechovými trenažery, či péče o nos a přilehlé dutiny mohou být i tak přínosem v péči o dýchací cesty Vašeho dítěte.

Samozřejmě nezapomínáme ani na naše dospělé pacienty, kteří často potřebují povzbuzení a obohacení již dlouhá léta zajetého stereotypu. Právě pro Vás jsme připravili videa týkající se například kontroly kašle, či kombinace inhalace a dechového cvičení. Neznamená to však, že byste nenašli inspiraci ve videích určených v první řadě pro děti. Naopak, i zde se můžete dozvědět spoustu zajímavých tipů.
Jednotlivá videa se na sebe v rámci různých technik navzájem odkazují, proto je vhodné zhlédnout všechna, která se týkají problematiky, která Vás zajímá. Pokud však ani po jejich zhlédnutí odpověď na svou otázku nenajdete, kontaktuje nás na emailu: cffyzio@klubcf.cz.
Vaši respirační fyzioterapeuté
CF centrum FN Motol

Inhalace

Respirační handling

Dechové trenažery

Vznik edukačních videí podpořili:

Logo Vertex PharmaceuticalsNadace ČEZ logo

Děkujeme!