Hygiena v nemocnici

Čeká vás ambulantní kontrola či hospitalizace? Zde se můžete dočíst, jaká opatření dodržovat abyste se v prostředí nemocnice maximálně ochránili. Smýšlejte hygienicky o tom co děláte, můžete tak pomoci zabránit šíření bakteriálních infekcí. I vy můžete být zdrojem infekce pro ostatní CF pacienty.

Začněme tím, že je vhodné nosit roušku/respirátor již při vstupu do nemocničního zařízení. V čekárně CF centra vždy udržujte odstup od ostatních pacientů nejméně 2 metry. Opakovaně si desinfikujte ruce, zejména pokud se dotýkáte povrchů a cizích předmětů, po použití wc, pokud kašlete či smrkáte atd. Pokašlané kapesníky neprodleně vhazujte do odpadkového koše. Zkuste do nemocnice dorazit dostatečně najedení a napití, pokud budete potřebovat konzumovat potraviny či pít raději vyjděte před budovu.

Platí pravidlo, zbytečně se v prostorách nemocnice nezdržovat, volte nejbližší možný vchod i východ. Nezapomínejte desinfikovat i váš mobilní telefon.

V případě hospitalizace platí vše výše napsané. Inhalace a stravování by mělo probíhat striktně ve vašem pokoji. Denně sterilizujte svůj nebulizátor k inhalátoru. Na chodbách a ve společenských místnostech se zdržujte minimálně. Mimo pokoj vždy noste roušku. Dbejte na dodržování hygienicko-epidemiologického režimu i u personálu nemocnice.