Pokřtili jsme Slaný kalendář 2023

Minulý týden jsme slavnostně pokřtili nový Slaný kalendář 2023 s podtitulem Letíme za sny. Na programu večera bylo kromě samotného křtu také čtení z knihy „Život s příchutí soli“ a aukce 6 obrazů z kalendáře. Aukci moderovala Markéta Mikšíková a Martin Šinkovský. Celkový výtěžek z aukce činil neuvěřitelných 400.000,- Kč! Z celého srdce děkujeme všem zúčastněným.

V závislosti na aktuálním zdravotním stavu může být léčebný režim nemocných v mnoha směrech limitující. Některé aktivity nejsou z důvodu hygienického režimu nebo fyzické náročnosti vhodné nikdy. Dvanáct nemocných CF nám prozradilo svá přání, která nejsou vzhledem k jejich diagnóze reálná. Za pomoci umělců jsme se pokusili jejich přání splnit alespoň v tomto kalendáři.

Umělci, kteří se na tvorbě kalendáře podíleli jsou: Milan Cais, Tomáš Císřovský, Eliška Podešvová, Anna Borovičková Ročková, Vhrsti, Marie König Dudziaková, Dita Stuchlíková, Alena Brunhilda Burneleit, Lukáš Fibrich, Artiom Pitușcan, Pavel Čech, Ivo Rafan Traxmandl, Gabriela Šmídová.

Všichni dospělí vyfocení v kalendáři jsou nemocní cystickou fibrózou. Cystická fibróza (CF) je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávicí systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot než děti zdravé. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. V České republice je diagnostikováno přes 700 nemocných, z nichž je 51 % dospělých.

Kalendář zakoupíte na našem e-shopu.
Fotografie ze křtu naleznete na našem FB v albu Křest Slaného kalendáře 2023.
Velké díky patří také partnerům večera: