Sla(v)ný kalendář 2024 na e-shopu

S radostí Vám oznamujeme, že nový Sla(v)ný kalendář pro rok 2024 již můžete objednat na našem e-shopu. Proč je kalendář pro rok 2024 „Sla(v)ný“? Protože v něm najdete spoustu slavných osobností!

Tentokrát bychom Vás rádi pozvali na malou procházku po Karlových Varech společně s pacienty s cystickou fibrózou v doprovodu známých osobností. Tento kalendář vznikl díky našemu jedinečnému partnerství s 57. KVIFF.

Několika pacientům jsme umožnili splnit si sen a potkat se se známou osobností. Během celého týdne se nám podařilo zorganizovat 13 krásných setkání na nejrůznějších místech v Karlových Varech a naši pacienti se tak mohli potkat nejen se svým oblíbencem, ale navštívit i místa, která nejsou běžně přístupná. Dostali se tak do Císařských lázní, na balkon Marka Ebena, viděli pracovnu ředitele festivalu Kryštofa Muchy, navštívili Grandhotel Pupp i hotel Embassy, ve kterém pobývala Patricia Clarkson.

Doufáme, že se nám podařilo vystihnout jedinečnou atmosféru festivalu v Karlových Varech a doufáme, že trochu z ní přejde i na vás, kteří jste si zakoupili náš kalendář a podpořili tím naše pacienty a jejich rodiny.

Umělci, kteří se na tvorbě kalendáře podíleli jsou: Jiří Bartoška, Kristýna Boková, Patricia Clarkson, Marek Eben, Anna Fialová, Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Kryštof Mucha, Jana Plodková, Bolek Polívka, Jitka Schneiderová, Ivana a Jozef Trojanovi, Hana Vágnerová.

Všichni dospělí vyfocení v kalendáři jsou nemocní cystickou fibrózou. Cystická fibróza (CF) je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávicí systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot než děti zdravé. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. V České republice je diagnostikováno přes 700 nemocných, z nichž je 51 % dospělých.

 

Partneři:

Klub CF, Altron, Antalis, Uniprint, Elite Solutions, KVIFF, Císařské lázně, BB produkce